Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Wojciech Lipiński

 
Uzyskał dyplom ukończenia Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie gitary prof. Jerzego Nalepki, oraz studia podyplomowe w Hochschule Fur Kunste Bremen pod kierunkiem prof. Bernarda Hebb’a i adiunkta Jensa Wagnera. Z powodzeniem brał udział w wielu konkursach i kursach mistrzowskich m.in. Hiszpanii, Czechach, Niemczech i Francji. Jest również laureatem konkursów gitary klasycznej w Koninie, Kielcach, Gdańsku. W 2006 roku otrzymał wyróżnienie na I Konkursie Gitarowym im, Marka Sokołowskiego w Lublinie. Od 2003 roku jest asystentem w Instytucie Edukacji Muzycznej w Kielcach gdzie prowadzi klasę gitary oraz zespoły kameralne. Jest również nauczycielem PSM I i II stopnia w Kielcach.

Wojciech Lipiński jest również wielkim fanem jazzu, a doświadczenie  w tym kierunku zdobywał pod okiem Gary’ego Wittnera (USA) i Martina Schaberl’a (Austria). Uczestniczy w wielu projektach muzycznych, jako solista, akompaniator, aranżer i kompozytor. Stale koncertuje ze swoją żoną Aleksandrą Lipińską tworząc jazzowy duet „Tea For Two”. Jest członkiem big bandu „Kielce” oraz „Walking Jazz Band”.

Od 2008 roku współpracuje również z Agnieszką Greinert – śpiewającą aktorką i reżyserką spektaklu „Longplay” wystawionego w łódzkim Teatrze Studyjnym przy PWST,Tw. i F. do którego zrobił opracowanie muzyczne. Przedstawienie to cieszyło się dużą popularnością, w sezonie 2008/2009, a Justyna Wasilewska, której akompaniował zdobyła Grand Prix „30 Przeglądu Piosenki Aktorskiej” we Wrocławiu w 2009 roku.

Wojciech Lipiński jest również pomysłodawcą i organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitarowego „Gitara Viva!” którego trzecia edycja odbyła się w tym roku w Kielcach. Impreza ta jest obecnie jedną z największych tego typu w Polsce.

Więcej szczegółów o wykonawcy na www.wojciechlipinski.art.pl
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © IX Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2018
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony