Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

dr Mariusz Monczak - skrzypcePo wyjeździe na kontynent amerykański studiował w Nowym Jorku i w Montrealu, gdzie otrzymał tytuł magistra i doktora w dziedzinie muzyki. Obecnie prowadzi aktywną działalność koncertową, występując w najbardziej renomowanych salach jak Avery Fisher Hall Lincoln Center w Nowym Jorku, Place des Arts w Montrealu, Sala Unii w Rotterdamie.

Jako solista i kameralista występuje z licznymi orkiestrami między innymi Montreal Chamber Orchestra, Young Virtuosi of Montreal, Nouvelle Ensemble Moderne, Concordia Symphony Mariusz MonczakOrchestra, Brandemburg Symphony Orchestra, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus  oraz Zielonogórską, Białostocką i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Występuje z wybitnymi muzykami i współpracuje ze współczesnymi kompozytorami jak: Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki, Denis Gougeon, Andre Prevosti inni.

Dokonał wielu prapremier, większość z nich nagrały kanadyjskie stacje radiowe Radio Canada i CBC 2 w Toronto. Nagrywa dla radia, telewizji oraz na płyty dla SNE, Concordia Records, Castalia i Dux. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwali muzycznych w Polsce i Kanadzie: Międzynarodowego Festiwalu Lubuska Camerata, Serenady nad Wartą w Gorzowie, Mozart Plus w Zielonej Górze i Poznaniu, Muzyka u Joannitów w Łagowie, Festiwalu Wielkanocnego im. Karola Szymanowskiego w Montrealu i innych.

Podczas trwania Przystanku Woodstock 2005 w Kostrzynie nad Odrą, jego Orkiestra Smyczkowa "Kostrinella" dwukrotnie wystąpiła na dużej scenie, grając Lato z Czterech Pór Roku Vivaldiego i Orawę Kilara.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © IX Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2018
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony