Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

dr Mariusz Klimek - śpiew


Ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Studiował pod kierunkiem wybitnego polskiego artysty prof. zw. Piotra Kusiewicza. Uzyskał dyplom w zakresie śpiewu solowego i piosenkarstwa. W dniu  24 lutego 2010 roku Rada Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej  im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy nadała mgr. Mariuszowi Klimkowi stopień doktora sztuki w dziedzinie sztuk muzycznych, z zakresu wokalistyki. 

Jako flecista, piosenkarz, autor tekstów, kompozytor i śpiewak, występuje na estradach krajowych oraz zagranicznych. Jest laureatem ogólnopolskich festiwali muzyki rozrywkowej. Ponadto Mariusz Klimekotrzymał nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz nagrodę Dyrektora Departamentu Społeczno-Wychowawczego oraz Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie za całokształt pracy artystycznej w latach 1994 - 2000.

Śpiewał na terenie Niemiec, Belgii, Holandii, Francji, Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii i na Gwadelupie. W marcu 2004 roku wystąpił w Filharmonii Krakowskiej wraz z Małgorzatą Walewską i Piotrem Kusiewiczem na koncercie charytatywnym, pt.: „Koncert na Wiele Serc”, z którego dochód przeznaczony został dla dzieci z rodzin dotkniętych bezrobociem i ubóstwem terenów Warmii. Śpiewał w Filharmonii Lubelskiej, Pomorskiej, Bałtyckiej i w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

W roku 2004 został uhonorowany Rubinowym Laurem, przyznanym przez Radio Gdańsk podczas koncertu Jubileuszowego Renaty Gleinert za zasługi w rozsławianiu piosenki gdańskiej. Wziął także udział w telewizyjnym programie Krzysztofa Jasińskiego, zrealizowanym w krakowskim teatrze STU, śpiewając w benefisie wielkiej gwiazdy polskiej operetki, Wandy Polańskiej. W kwietniu tego samego roku został zaproszony do koncertu jubileuszowego zespołu Lublin Baroque, który miał miejsce podczas festiwalu Tempus Paschale w Trybunale Koronnym w Lublinie.

Wszechstronność repertuarowa tego artysty jest imponująca – z dużym powodzeniem śpiewa zarówno musicale, piosenkę, dzieła wokalne J. S. Bacha (wykonywane m.in. na Festiwalu Bachowskim w Gliwicach w 2004 r., w Katedrze Łódzkiej w 2005 r. oraz podczas Festiwalu Młodych Organistów w kościele Św. Trójcy w koncercie finałowym „Bach Ponad Czasem” w Bydgoszczy - rok 2008), Misa Criolla  i Navidad Nuestra Ariela Ramireza, jak też cykle pieśni, arie i standardy jazzowe.

Ponadto w dorobku artystycznym posiada osiem płyt kompaktowych, w tym dwie o zasięgu międzynarodowym, wydane przez Firmę Fonograficzną Acte Préalable oraz Polskie Nagrania.

Współpracuje z wieloma wybitnymi kompozytorami m.in.: Karolem Szymanowskim, Krzysztofem Herdzinem, Arturem Grudzińskim i Piotrem Rubikiem. Bardzo ważnym wydarzeniem w dokonaniach artystycznych Mariusza Klimka był recital piosenek Witolda Lutosławskiego, które do tej pory były znane pod pseudonimem Derwid. Zarejestrowany na żywo recital z udziałem publiczności odbył się w studio Radia PiK w Bydgoszczy w czerwcu 2005 roku. Wydany został na płycie CD pod tytułem „Lutoslawski ‘s Concealed Portrait” przez Firmę Fonograficzną Acte Préalable.

W roku akademickim 2005/2006 Mariusz Klimek rozpoczął działalność pedagogiczną na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki w Akademii Muzycznej w Gdańsku, na specjalności Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W październiku 2011 roku został zatrudniony na UMCS w Lublinie na Wydziale Jazz i Muzyka Rozrywkowa oraz Edukacji Muzycznej.

21 grudnia 2012 roku od Firmy Fonograficznej Acte Préalable otrzymał nagrodę ,,Złoty Mikrofon ” za dotychczasową współpracę artystyczną.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © IX Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2018
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony