Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Zespół Alle Breve - kwartet fortepianowy

 

Zespół Alla Breve jest kwartetem fortepianowym i w jego skład wchodzą: Jan Zugaj skrzypce (założyciel kwartetu), Katarzyna Janas-Dziewa skrzypce, Ewa Barczyk wiolonczela, Tatiana Baranovskaya fortepian

Pierwszy koncert odbył się 21.10.1992 roku w Łomży. Członkowie kwartetu to muzycy na co dzień związani z Filharmonią Kameralną im. W. Lutosławskiego w Łomży. Każdy z muzyków kwartetu, wielokrotnie alla_breve2występował z Łomżyńską Orkiestra jako solista. Ewa Barczyk jest pierwsza wiolonczelistką, Jan Zugaj i Katarzyna Janas-Dziewa byli wielokrotnymi koncertmistrzami, a Tatiana Baranovskaya to znakomita akompaniatorka, wielokrotnie wyróżniana i nagradzana na konkursach dla instrumentalistów i wokalistów.

Oprócz pracy w Orkiestrze, wszyscy są nauczycielami w szkołach muzycznych i osiągają w swojej pracy duże sukcesy pedagogiczne. Działalność koncertową kwartet Alla Breve rozpoczął, mając w repertuarze ok. 40 utworów. Dziś repertuar na repertuar zespołu składa się 600 pozycji, obejmujących muzykę od wczesnego baroku po muzykę współczesna. Kwartet wykonuje muzykę nie tylko t.zw. „poważną”, ale również muzykę filmową, operetkową, tematy jazzowe i popularne utwory muzyki pop.

Kwartet współpracuje z Filharmonią Kameralną, Łomżyńskim Towarzystwem Muzycznym, występuje na festiwalach muzycznych oraz bierze udział w edukacji muzycznej dzieci i młodzieży.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © IX Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2018
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony