Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015
15 sierpnia (środa) godz. 19:00


Koncert muzyki polskiej Stanisław Moniuszko – muzyczna walka o Niepodległość Polski
 
„Muzyczna walka o Niepodległość Polski”, to program przygotowany specjalnie dla utrwalenia wszystkim pokoleniom Polaków, co znaczy NIEPODLEGŁOŚĆ i podkreślenia jej znaczenia w odniesieniu do współczesnej historii. Rok 2018, to jedna z najważniejszych dat we współczesnej historii Polski. 100 rocznica odzyskania wyczekiwanej od 120 lat wolności i niepodległości. Marzenia o niej zrealizowały się dzięki woli i odwadze wybitnych jednostek, takich jak min. Stanisław Moniuszko, który w swojej twórczości zawarł wyraźny i jednoznaczny przekaz patriotyczny min. w operach „Straszny dwór”, czy „Harbina” ale też w wielu pieśniach czy utworach religijnych.

15 sierpnia to również święto Wojska Polskiego, a naszym koncertem chcemy nawiązać muzycznie do tej daty.

Proponowany koncert odbędzie w ramach szerszego projektu oraz pod patronatem Fundacji i Społecznego Komitetu Obchodów 200 rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki , pt. „200 koncertów na 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki”. Projekt i planowane koncerty poświęcone S. Moniuszce będą wykonywane w Polsce w różnych stylach i formach. Do udziału w nich zaproszonych jest wiele instytucji i artystów, z którymi wspólnie będziemy prezentować ogromny dorobek Stanisława Moniuszki. Jest dla nas niezwykle ważne, aby realizacja tych koncertów odbyła się z udziałem dzieci i młodzieży ze szkół, nie tylko muzycznych.

Anna Jeremus–Lewandowska – sopran,
Natalia Kovalenko – sopran,
Marta Książek – sopran,
Ewa Murzynowska – sopran,
Aleksander Ładysz – bas,
Wiktor Kowalski – baryton,
Marek Majewski – poeta i satyryk,
Jarosław Domagała – fortepian,
Maciek Domagała – fortepian,
Aleksander ŁadyszAnna Jeremus–LewandowskaEwa MurzynowskaJarosław DomagałaMaciek DomagałaMarek MajewskiMarta KsiążekNatalia KovalenkoWiktor Kowalski  

Centrum Teatru, Muzyki i Tańca, Teatralna 1 (Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie KDK od 20.07.)
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © IX Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2018
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony