Urodził się w Grójcu koło Warszawy w 1952 roku. W 1980 roku ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. W tym samym roku został zaangażowany do Państwowej Opery we Wrocławiu. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych, m.in. otrzymał II nagrodę na Festiwalu J. Kiepury w Krynicy, II nagrodę na Konkursie Pieśni i Arii Polskich w Wiśle, III nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej im. M. Callas w Atenach, jest finalistą konkursu w Tuluzie.
Jan Zakrzewski występował we wszystkich teatrach operowych w Polsce. Występował także na scenach operowych w Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Włoch i Stanów Zjednoczonych. W swoim bogatym repertuarze posiada partie operowe i operetkowe m.in.: Belmonte w Uprowadzeniu z Seraju Mozarta, Nemorino w Napoju miłosnym G. Donizettiego, Alfred w Traviacie i Książę w Rigoletto G. Verdiego, Rudolf w Cyganerii Pucciniego, Faust w Fauście Gounoda, Turridu w Rycerskości Wieśniaczej Mascagniego, Leński w Eugeniuszu Onieginie P. Czajkowskiego, Stefan w Strasznym Dworze S. Moniuszki, Caramello w Nocy z Wenecji J. Straussa, Su-Czong w Krainie uśmiechu i Carewicza w Carewiczu F.Lehára, Daniło i Kamil w Wesołej Wdówce Szymon i Jan w Studencie żebraku C. Millöckera, Tasillo w Hrabinie Maricy E.Kálmána. Partnerował najwybitniejszym solistkom polskich scen - m.in. Wandzie Polańskiej, Zdzisławie Donat, Krystynie Tyburowskiej, Barbarze Mądrej, Grażynie Brodzińskiej.
Jan Zakrzewski jest śpiewakiem o silnej osobowości artystycznej.
Jego kreacje charakteryzują się dużą wrażliwością i - co podkreślane jest w recenzjach - "mistrzowskim prowadzeniem frazy od brzmiącego, silnego forte po subtelne pianissima, co przy zachowaniu ciepłej, szlachetnej barwy aż do najwyższych tenorowych rejestrów pozostawia u słuchaczy niezapomniane wrażenia.
Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.