Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Adam Sobierajski – tenor   


Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2007 solista Opery Krakowskiej, związany również z Gliwickim Teatrem Muzycznym i Operą Śląską w Bytomiu. Jest dwukrotnym laureatem Konkursu im. I. Borowickiej w LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 adam_sobierajski.jpgKrakowie (2006, 2008), zdobywcą wyróżnienia oraz cztery nagród, w tym dla najlepszego tenora w Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. A. Didura w Bytomiu (2008), laureatem I Europejskiego Konkursu Tenorów w Sosnowcu (2009).

Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz Filharmoniami: Krakowską, Śląską, Zabrzańską i Jeleniogórską. Jego repertuar obejmuje partie operowe takie jak Tamino w „Czarodziejskim flecie”, Don Ottavio w „Don Giovannim”, Almaviva w „Cyruliku sewilskim”, Alfred w „Traviacie”, Leński w „Eugeniuszu Onieginie”, Rodolfo w „Cyganerii”, Nemorino w „Napoju miłosnym”, Narciso w „Turku we Włoszech”, Waltera w „Tannhäuserze”, Ernesta w „Don Pasquale” oraz operetkowe: Adam w „Ptaszniku z Tyrolu”, Su-Czong w „Krainie uśmiechu”, Tassilo w „Hrabinie Maricy”oraz Barinkay w „Baronie cygańskim”.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © IX Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2018
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony